Piráti ve Zlíně chtějí pro cyklisty trail sportoviště

29. 03. 2019
Piráti ve Zlíně chtějí pro cyklisty trail sportoviště
Piráti ve Zlíně chtějí pro cyklisty trail sportoviště

Nejbližším záměrem zlínských Pirátů je vybudovat v blízkém okolí Zlína sportoviště pro terénní cyklistiku. Inspirací pro takzvané trailové hřiště bylo zejména to trutnovské, které je jedno z nejlepších v zemi. Plnou parou se do prosazení realizace záměru pustila pirátská zastupitelka Zuzka Fišerová, spolu s radním Jiřím Jarošem, který se stal součástí pracovní skupiny pro tento projekt.

Jedná se především o stezky určené pro horské kolo, tzv. singletraily (singletracky). Součástí by dále mohlo být skillcentrum včetně pumptracku pro trénování jízdních dovedností. Vybudována by mohla být také „základna“, resp. zázemí pro cyklisty s toaletami a občerstvením, popřípadě i půjčovna kol. „Myšlenka je vedena jednak tímto velkým trendem v oblasti cyklistiky, také však skutečností, že tento sport může být dostupný všem obyvatelům Zlína. Podpoří nejen děti, mládež i dospělé ve sportování v přírodě, ale také rozšíří možnost aktivního trávení volného času v blízkosti města“ zdůvodňuje záměr Zuzana Fišerová.

V rámci konzultací s Václavem Volrábem, předsedou České mountainbikové asociace (ČeMBA) se hovořilo o vhodných lokalitách, kde by mohly traily vzniknout. Je potřeba provést podrobnou analýzu vytipovaných míst a lokalit. Za tímto účelem byla také organizace  ČeMBA, která zaštiťuje terénní cyklistiku, oslovena. Město Zlín již zaslalo organizaci objednávku na zmapování vhodné lokality a současně také probíhá analýza možnosti získání dotací na tento projekt.

Zlínští Piráti jsou také sami aktivními sportovci. Chtějí dlouhodobě podporovat a rozšiřovat možnosti všestrannost i dostupnost sportovních aktivit ve Zlíně.


Autorka článku