Stezka zdraví na Tlusté hoře ve Zlíně ožije!

13. 02. 2020
Stezka zdraví na Tlusté hoře ve Zlíně ožije!
Stezka zdraví na Tlusté hoře ve Zlíně ožije!

Piráti pokračují ve své snaze rozšířit možnosti pro aktivní trávení volného času ve volné přírodě ve Zlíně. Další vlaštovkou, kterou se podařilo ve Zlíně v tomto směru prosadit, je obnova a rozšíření cest na Stezce zdraví na Tlusté hoře a její oživení.

„V následujících dvou letech by mělo dojít k nové úpravě trasování Stezky zdraví ve Zlíně, a proznačení okruhů pro populární aktivitu nordic walking, tedy chůzi s holemi. Následně bude areál Stezky zdraví oživen různými sportovními akcemi pro seniory, děti i dospělé,” uvádí zastupitelka Zuzana Fišerová, která je jednou z hlavních hybatelů projektu.

Projekt navíc prohlubuje česko-slovenské partnerství, neboť se na něm podílí město Zlín společně se slovenským městem Trenčín. „Je to výsledek naší snahy více čerpat evropské dotace určené na tyto aktivity, jednak na spolupráci blízkých regionů na opačné straně hranice a jednak na rozvoj pohybových aktivit. V tomto případě využijeme dotaci z EU Fondu malých projektů, jehož správcem je Region Bílé Karpaty. Dotace pokryje 85 % nákladů celého projektu,” upřesňuje pirátský radní Jiří Jaroš, který je za město Zlín členem Valného shromáždění sdružení Region Bílé Karpaty.

Stezka zdraví bude oživena několika sportovními akcemi v průběhu dalších let. Již v září roku 2020 by mělo proběhnout slavnostní otevření Stezky zdraví ve Zlíně a v roce 2021 hned několik sportovních aktivit. Mezi ně bude patřit orientační závod, dětský den, setkání Nordic Walkerů ve Zlíně či dokonce virtuální závod prostřednictvím aplikace a webových stránek projektu v lesoparku ve Zlíně a Trenčíně.

Zlínští zastupitelé návrh projektu schválili, nyní se čeká na podpis dohody v Trenčíně, následně bude projekt podán v rámci výzvy Fondu malých projektů.


Autor článku

Mediální odborMedialni Odbor

Mediální odbor

Mediální odbor místní sdružení Pirátské strany.


jaromir.horky@pirati.cz